Różaniec pompejański

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Różaniec nowenny w Pompejach został po raz pierwszy odmawiany przez błogosławionego Bartolo Longo w 1874 roku i został cudownie wyleczony z tyfusu. Później, w 1894 roku, po odmawianiu nowenny, młoda dziewczyna została wyleczona z nieuleczalnej choroby. Istnieją liczne, udokumentowane przypadki uzdrowień w wyniku tej nowenny. W nowennie pompejskiej często modli się Matka Boża z prośbą o wstawiennictwo w imieniu kogoś chorego. Ponieważ są w moim życiu ludzie, którzy potrzebują uzdrowienia, ja również zwróciłam się do Maryi poprzez nowennę pompejską.

Podczas rzadkiej pielgrzymki, cudowny obraz Matki Bożej Różańcowej z Pompei przybył do Ameryki z Włoch. Wycieczka była sponsorowana przez Papieskie Sanktuarium poświęcone Matce Bożej Różańcowej w Prelature off Pompei. Obraz ten, znany również jako Matka Boża Różańcowa z Pompei, przedstawia Matkę Bożą Różańcową jako Królową Nieba, która trzyma w ręku swojego Syna, Jezusa, podczas wręczania różańców św. Dominikowi i św. Dominik trzyma i kontempluje krucyfiks, a św. Katarzyna ze Sieny wpatruje się w niego z podziwem. Dominika trzyma i kontempluje krucyfiks, a św. Katarzyna ze Sieny wpatruje się w podziw. Obraz jest piękną pamiątką tego, jak Matka Boża owija niezliczone rzesze katolików swoją miłością i modlitwą. Wizerunek misyjny Matki Bożej Pompejskiej sprawił, że obchody różnych diecezji w USA umocniły wiarę ludu, wzbudzając zaufanie do Chrystusa i promując nabożeństwo do Różańca.

Błogosławiony Bartolo Longo, który założył Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, we Włoszech, otrzymał zaszczyt zapisania cudownego obrazu w małej kaplicy w 1875 roku. 21 października 1979 roku papież Jan Paweł II odwiedził Pompeje w ramach krajowej pielgrzymki do Matki Bożej z Pompei. 26 października 1980 roku Barrtolo Longo został upiększony przez papieża Jana Pawła II i nazwany “Człowiekiem Madonny” oraz “Apostołem Różańca”. 7 października 1571 r. odbyła się bitwa pod Lepanto. Pius V poprosił Europejczyków, aby modlili się o wstawiennictwo Matki Bożej o pomyślny wynik. Pius V ustanowił wyczyny Matki Bożej Różańcowej 7 października, ponieważ “Dziewica Maryja Różańcowa uczyniła nas zwycięzcami”. Ten szczególny obraz został pobłogosławiony przez arcybiskupa Pompei i jest repliką oryginalnego obrazu w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, we Włoszech. Jest to dopiero trzeci obraz tego rodzaju na świecie. Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bonne Terre, MO zostało pobłogosławione, aby zostać kustoszem tego obrazu. Ten specjalny obraz jest dostępny w podróży do parafii, aby pomóc w szerzeniu kultu różańcowego. Zadzwoń pod numer (314) 562-5927, aby zobaczyć obraz w swojej parafii.

Jeśli myślisz o Różańcu jako o zrównoważonej diecie duchowej, to odmawianie jednego zestawu tajemnic każdego dnia daje ci tylko 25% niezbędnej witaminy B (Boga). Teraz, oczywiście, Różaniec nie jest jedynym źródłem codziennej duchowości. Są też inne modlitwy, medytacje, msze święte, pisma święte itp. Ale Różaniec jest ważną częścią diety duchowej, ponieważ obejmuje tak wiele ważnych nauk katolickich i ma tak wiele korzyści.

error: Content is protected !!