Nowenna pompejańska świadectwa

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Nowenna pompejańska modlitwa

Nowenna pompejańska jest często nazywana tak zwaną modlitwą „nie do odparcia”. Dzięki niej każda osoba modląca się może wyprosić u Najświętszej Maryi Panny łaski, które niekiedy mogą się zdawać niemożliwe do spełnienia. Matka boska złożyła obietnicę, iż każda osoba, która będzie przez następne 54 dni odmawiała 15 części różańca, otrzyma łaskę, o jaką właśnie prosi. Aby, uzyskać te łaski niezbędna jest niezłomna wiara i wytrwałość w modlitwie. Słowo „nowenna” pochodzi od łac. novem i oznacza dziesięć. Odnosi się ona do nabożeństwa, które trwa zazwyczaj właśnie 10 dni. Chcąc odmówić nowennę pompejańską, deklarujemy się, że odmówimy 3 nowenny błagalne oraz 3 nowenny dziękczynne.

W jaki sposób się modlić?

Nowenna pompejańska trwa 54 dni, a każdego dnia musimy odmówić 3 części różańca, czyli część radosną, bolesną oraz chwalebną. Jeśli chcemy, możemy także uwzględnić czwartą część z tajemnicami światła. Zanim rozpoczniemy różaniec, musimy określić jedną intencję, po czym zaczynamy, mówiąc: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”. Następnie odmawiamy pierwsze modlitwy różańca, czyli: Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, 3 Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu. Modlitwy te muszą być odmówione na początku nowenny w każdym dniu. Później odmawiamy różaniec, czyli 15 tajemnic, można uwzględnić tajemnicę światła dodaną przez św. Jana Pawła II jednak nieobowiązkową. Nie jest konieczne odmawianie wszystkich tajemnic naraz, możemy je podzielić. Na przykład parę z nich odmówić rano a resztę wieczorem. Kiedy skończymy odmawiać daną część różańca, przystępujemy do odmawiania modlitwy błagalnej czy dziękczynnej. W Nowennie Pompejańskiej modlitwy błagalne należy odmawiać przez pierwsze 27 dni, a przez następne 27 dni modlitwy dziękczynne. Intencja, za jaką się modlimy, musi być jasno określona i niezmienna.

Plan modlitwy

1. Modlitwę rozpoczynamy znakiem krzyża i mówimy „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego. Następnie określamy naszą intencję.

2. Przystępujemy do modlitw na początku różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu.

3. Modlimy się 3 części różańca 3 × 5 tajemnic (15 dziesiątek). Każda dziesiątka jest to modlitwa Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Między modlitwami możliwe jest robienie przerw.

4. Następnie odmawiamy modlitwę końcową, czyli błagalną albo dziękczynną.

5. Kończymy, modląc się słowami Pod Twoją Obronę, po czym na samym końcu trzy razy powtarzamy: Królowo Różańca świętego, módl się za nami.

Historia nowenny pompejańskiej

W roku 1884 we Włoszech pewna dziewczynka nazywająca się Fortunatina Agrelli modliła się o swoje zdrowie, gdyż była bardzo ciężko chora i nie dało się jej wyleczyć. Pewnego dnia, podczas kolejnej modlitwy ukazała jej się Maryja, radząc dziewczynce odmówić 3 błagalne nowenny, a po uzdrowieniu kolejne 3 nowenny dziękczynne. Wszystkie te modlitwy opierały się jedynie na 15 tajemnicach różańca. W podanym przez Maryję dniu stał się cud i Fortunatina odzyskała upragnione zdrowie. Maryja po raz kolejny ukazała się dziewczynce, mówiąc:

„Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne”.

Nowenne pompejańską rozsławił Bartolo Longo. Był on zagorzałym czcicielem Matki Bożej Pompejańskiej, a także założycielem jej sanktuarium. Mężczyzna ten borykał się również ze śmiertelną wówczas chorobą, jaką był dur brzuszny. Nie dało się o uratować, właśnie dlatego napisał on nowennę błagalną o uzyskanie łaski w szczególnej sprawie. Bartolo Longo wyzdrowiał, po czym napisał kolejną nowennę, tym razem dziękczynną. To właśnie dzięki niemu modlitwa ta stała się znana na całym świecie, a mężczyzna stał się jedną z bardzo istotnych postaci różańcowych. Nowenna pompejańska jest bardzo wyjątkową modlitwą, a zarazem uniwersalną. Opiera się jedynie na 15 tajemnicach różańca, odmawianych w pokorze i wierze. Skuteczność modlitwy potwierdza duża liczba świadectw, również tych bardzo trudnych do spełnienia próśb. Wiele osób zauważa w trakcie odmawiania nowenny swoją własną wewnętrzną przemianę.

Co daje ta modlitwa?

Wybierając modlitwę nowenną, jesteśmy w stanie poprawić naszą relację i więź z Bogiem. Wiele osób modlących się zauważa również u siebie wewnętrzny spokój, większe zaufanie do Boga i odnalezienie poczucia sensu życia. Ludzie wierzący odczuwają podczas jej wymawiania, opiekę Matki Bożej, doznają nawrócenia, nabierają więcej siły i odwagi. Bardzo istotne jest zaufanie Bogu oraz zawierzenie Jego woli, nowenna pomaga pokonać wszelkie trudności i cierpienie. Człowiek nie jest bowiem sam, jest z nim cały czas Matka Boska i Bóg. Ludzie odmawiający nowennę pompejańską odczuwają przenikającą łaskę Bożą. Miejmy jednak na uwadze, iż modlitwa nowenny nie powinna być listą życzeń, dzięki której zmienimy całkowicie swoje życie.

Nowenna pompejańska świadectwa

Znane są świadectwa nowenny pompejańskiej, osób, które otrzymały łaskę wysłuchania swojej prośby, co tylko potwierdza skuteczność tejże modlitwy. Świadectwa te dotyczą wielu próśb, od tych prostszych (znalezienie pracy) do tych trudnych do spełnienia (uleczenie). Przykładowe świadectwa:

Dar potomstwa

Polecam wszystkim powierzyć swoje życie Matce Bożej. Dzięki modlitwie moja prośba została wysłuchana i otrzymałam to, czego od dłuższego czasu pragnęłam, a nie mogłam dostać, czyli dziecko. Miałam problemy z zajściem ciąże, a leczenie nie pomogło. Moje szanse na potomstwo były znikome, jednak wszystko zmieniło się po odmówieniu nowenny. Po paru miesiącach zaszłam w ciąże, dziękuję Ci Matko Boska za ten wspaniały dar.

Kasia

Poprawa relacji z mężem

Pragnę z całego serca podziękować Królowej Różańca Świętego za wszelkie łaski, jakie otrzymałam dzięki odmawianiu nowenny pompejańskiej. Modliłam się w intencji mojego małżeństwa. Niestety w ciągu ostatnich lat oddaliliśmy się z mężem od siebie, wszystko szlo w złym kierunki, jednak dzięki nowennie nasze relacji uległy dużej poprawie. Częściej ze sobą rozmawiamy i znowu zaczęło się między nami układać. Moc nowenny jest ogromna, jestem Ci wdzięczna Maryjo, a moje słowa nie wyrażą tego, jak bardzo.

Aneta

Uzdrowienie

U mojej mamy wykryto raka piersi, cała rodzina była załamana. Postanowiliśmy modlić się w jej intencji. Zaczęłam odmawiać nowennę pompejańską z jedną wyraźną prośbą o uzdrowienie mojej matki. Zaufałam Bogu i oddałam się jego łasce, już teraz wiem, iż Matka Najświętsza opiekuje się mną i całą moją rodziną. Jak się okazało moja mama wyzdrowiała, leczenie przyniosło pożądane efekty. Wierzę, że moja intencja się spełniła, a to wszystko dzięki odmawianiu nowenny pompejańskiej. Jestem ogromnie wdzięczna, że Maryja zechciała mnie wysłuchać i pomogła mojej mamie w odzyskaniu swojego zdrowia. Każda osoba wierząca z problemem zdrowotnym z pewnością powinna spróbować odmówić nowennę pompejańską.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące nowenny pompejańskiej

Czy można robić przerwę pomiędzy dniami modlitwy nowenną pompejańską?

Nie. Utracilibyśmy wtedy sens odmawiania tej modlitwy, gdyż musi być ona wymawiana codziennie. Nie należy robić sobie przerw pomiędzy następnymi dniami. Możliwe jest jedynie oddzielanie modlitwy, ze względu na porę dnia. Można na przykład tajemnice radosne odmawiać rano, w południe tajemnice bolesne, natomiast pod wieczór tajemnice chwalebne.

Czemu właściwie nowenna pompejańska trwa 54 dni, skoro inne nowenny zazwyczaj trwają jedynie po 9 dni?

Przeważnie nowenna kojarzona jest przez wszystkich z 9 dniami modlitw, w tym wypadku jest jednak inaczej. W nowennie pompejańskiej modlimy się przez aż 54 dni. Dzieje się tak z tego względu, iż Matka Boska zaleciła odmówić 3 nowenny dziękczynne oraz 3 błagalne, co daje łącznie 6 nowenny, każda po 9 dni. 6 × 9 = 54. Te właśnie 54 dni nazywane są jako nowenna pompejańska, a dzieli się na 2 części po 27 dni.

Czy nowennę pompejańską można podzielić na parę osób?

Nie można. Jedna nowenna dotyczy tylko jednej modlącej się w danej intencji osoby. Kilka osób może natomiast modlić się w tej samej intencji, aczkolwiek każda z nich musi odmówić jedną nowennę w sposób samodzielny. Jedna osoba musi więc odmówić cały różaniec, czyli wszystkie 15 tajemnic, przez 54 dni, w jakich trwa nowenna pompejańska.

Czy nowenna pompejańska może być odmawiania w więcej niż w jednej intencji?

Nowenna pompejańska musi być odmawiana tylko i wyłącznie w jednej, jasno określonej intencji. Tak właśnie było od początku jej istnienia. Intencja musi być jak najbardziej sprecyzowana, nie należy bowiem modlić się zbyt ogólnie, za wszystkie mniej istotne rzeczy. Wybieramy jedną intencję, która nas najbardziej interesuje i chcemy, aby nasza prośba została spełniona.

W jaki sposób dobrze odprawić nowennę pompejańską?

  • Modlić powinniśmy się z jak największą wiarą, zawsze przyjmując wolę Bożą, bo to ona jest najważniejsza.
  • Nowenna pompejańska powinna być odmawiana ku czci Matki Bożej Różańca Świętego, nasza prośba musi być pokorna.
  • Jeśli nastąpią jakiekolwiek problemy czy brak motywacji do dalszego odmawiania modlitwy, będzie to dla nas próbą. W tym wypadku jeszcze silniej zawierzmy naszą intencję Panu Bogu oraz wstawiennictwu Maryi.
  • Przed przystąpieniem do odmawiana nowenny, zaznaczmy w kalendarzu dzień rozpoczęcia i zakończenia modlitwy, zamieśćmy tam również informacje kiedy rozpoczniemy część błagalną, a kiedy dziękczynną.
  • Nowenna musi być poświęcona tylko i wyłącznie jednej modlitwy.
  • Nie robimy przerw w modleniu, nowenna musi być odmawiania nieustannie przez 54 dni.
  • Różaniec nie może być odmawiamy w pośpiechu, znajdźmy na niego odpowiedni czas. Nie warto rozpoczynać modlitwy wieczorem, kiedy jesteśmy już zmęczeni po pracy.
  • Modlitwa niech stanie się szczególnym czasem, kiedy możemy spotkać się z Jezusem i Matką Boską.
  • Zachęćmy znajomych do odmawiania nowenny pompejańskiej.

Słowa wyszukiwane: nowenna pompejanska swiadectwa,  modlitwa pompejańska,

error: Content is protected !!