Nowenna Pompejańska jako Obietnica Matki Bożej

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

O, błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca z Pompei, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie.”

Myślenie o Bogu pomaga nam rozwiązać wiele problemów życiowych. W dzisiejszych czasach jesteśmy zbytnio pochłonięci naszym doczesnym życiem materialnym. Jednak samo to nie wystarczy, by pozostać w pokoju i osiągnąć prawdziwe szczęście. Wiele kłopotów, z którymi się borykamy na codzień, wynika z utraty więzi z Bogiem. W konsekwencji dochodzi do rozmycia podstawowych wartości moralnych kierujących ludzką egzystencją. Wszyscy ludzie lubią widzieć cel i kierunek w życiu. Jako dziecko szukamy pomocy u rodziców i pozostajemy szczęśliwi, nie zważając na nasze kłopoty i zmartwienia. Podobnie, gdy rozwijamy wiarę w Boga, nasza perspektywa życia ulegnie zmianie. Przestaniemy przywiązywać zbyt dużą wagę do wyników końcowych, ale będziemy wierzyć we właściwe działanie. To sprawi, że z cierpliwością będziemy czekać na nasze nagrody. Będziemy czerpać sens i pocieszenie nawet w trudnych chwilach. Jeśli jednak takowe się pojawią – warto pomyśleć o modlitwie, która uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych w kryzysowych sytuacjach. Nowenna Pompejańska sprawia, że wszystko jest możliwe.

Nowenna Pompejańska jako Obietnica Matki Bożej

3 marca 1884 r. młoda dziewczyna o imieniu Fortuna Agrelli została uhonorowana objawieniem Matki Bożej z Pompei i otrzymała to szczególne nabożeństwo, które przekazała innym. Młoda Fortuna była chora na 3odmienne nieuleczalne choroby. Ona i jej rodzina rozpoczęli nowennę różańcową. Najświętsza Maryja Panna ukazała się dziewczynce, siedząc na wysokim tronie, otoczona świecącymi postaciami, trzymając na kolanach Dzieciątko Boże, a w ręku różaniec. Królowa Różańca Świętego ukazała się młodej dziewczynie i nakazała jej odmówienie Nowenny. Słuchając poleceń Matki Bożej, dziewczynka została uzdrowiona i przywrócona do doskonałego zdrowia. Według Benedyktynów z klasztoru Wieczystej Adoracji w Clyde, Missouri: “Ten cud różańca wywarł na papieżu Leonie XIII bardzo głębokie wrażenie i przyczynił się do tego, że w tak wielu listach okólnych zachęcał wszystkich chrześcijan, by kochali różaniec i gorliwie go odmawiali”. W historii wiele osób, które modliły się tą nowenną, otrzymało łaskę, o którą prosiły. To właśnie dlatego nowennę nazywa się “Cudowną Nowenną”.

Historia Nowenny Pompejańskiej

Po tym, jak w lipcu 1879 r. został dotknięty tyfusem, Bartolo Longo skomponował “Nowennę nie do odparcia”, aby prosić o łaski w najbardziej desperackich przypadkach. Codziennie chodził przed Obraz Matki Bożej Różańcowej, aby się natchnąć i dokonać pewnych zmian. Ale pewnego dnia, z powodu poważnego pogorszenia się jego choroby, pomyślał, że jedynym lekarstwem jest przeniesienie Obrazu Dziewicy z kaplicy do swojej sypialni. Zwracając się do św. Katarzyny ze Sieny, aby wstawiła się za nim u Matki Bożej, nagle wyzdrowiał. Od tego czasu Matka Boża udziela łask każdemu, kto modli się do Niej z napisaną przez Jej wiernych “wielbicieli” Nowenną. Wiele innych cudownych uzdrowień miało miejsce na całym świecie dzięki recytacji tej nowenny. Większość z tych przypadków została zatwierdzona przez biskupów diecezjalnych z regularnymi procesami kanonicznymi i opublikowana w czasopiśmie “Il Rosario e la Nuova Pompei”. W 1894 roku w Arpino (Frosinone) święta Katarzyna ze Sieny ukazała się umierającej młodej dziewczynie i zaprosiła ją do odmawiania Nowenny i do wspólnej modlitwy. Na zakończenie modłów, młoda dziewczyna została całkowicie wyleczona. Nowenna nie do odparcia, zatwierdzona przez papieża Leona XIII w dniu 29 listopada 1887 r., została przetłumaczona na kilka języków obcych.

<

Jak odmawiać Nowennę Pompejańską?

Podczas modlitwy musisz całkowicie zawierzyć się Jezusowi przez Maryję, otworzyć swoje serce na uzdrawiającą moc Bożej miłości, zawierzyć Bogu wszystkie swoje problemy, trudności, wątpliwości i lęki oraz trwać w ramionach naszej Matki Maryi. Niezbędnym warunkiem dobrej modlitwy jest całkowite oderwanie się od grzechu i nieustanna walka z nim oraz z szatanem poprzez przystępowanie do sakramentu pokuty i podejmowanie codziennych wysiłków w celu włączenia w swoje życie poleceń Chrystusa: “<strong>Jeśli</strong>&nbsp;kto&nbsp;<strong>chce</strong>&nbsp;pójść za Mną,&nbsp;<strong>niech</strong>&nbsp;się&nbsp;<strong>zaprze samego siebie</strong>,&nbsp;<strong>niech weźmie krzyż swój</strong>&nbsp;i&nbsp;<strong>niech Mnie naśladuje</strong>!”. (Mk 8:34). Odmawiać sobie znaczy nie szukać siebie w Bogu, nie szukać uniesienia, radości czy duchowej słodyczy w modlitwie. Oznacza to, aby przyjąć z wdzięcznością wszystko, co Bóg daje.

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. <em>Każdego dnia przez 54 dni odmawia się 3 części różańca</em> świętego (radosną, bolesną i&nbsp;chwalebną). Nowenna pompejańska składa się z czterech części, w 2002 roku doszły również tajemnice światła, które zostały wprowadzone przez Jana Pawła II.

<ol>

                <li>Dzień rozpoczęcia <strong>modlitwy pompejańskej </strong>należy zaznaczyć w kalendarzu.</li>

                <li>Przed rozpoczęciem każdej z części Różańca Świętego podajemy naszą intencję, następnie wypowiadamy nastęująće słowa:”Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego”.</li>

                <li>Przez 27 dni (3×9 dni)należy odmawiać część błagalną modlitwy<strong>,</strong> codziennie kończąc każdą część Różańca Świętego odmówić odmawia się taką oto modlitwę:</li>

</ol>

„Pomnij o&nbsp;miłosierna Panno Różańcowa z&nbsp;Pompei, że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek z&nbsp;czcicieli Twoich, z&nbsp;Różańcem Twoim, pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją o&nbsp;Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez Święty Twój Różaniec i&nbsp;przez upodobanie, jakie okazujesz dla twej świątyni w&nbsp;Pompei wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.”

Następnie należy 3 razy wypowiedzieć następujące słowa do Matki Bożej – „Królowo Różańca Świętego – módl się za nami.”

 1. Przez kolejne 27 dni oodmawia się część dziękczynną , na zakońćzenie każdej z&nbsp;trzech części Różańca Świętego należy należy wypowiedzieć nastęujące słowa:</li>

                  <li>„Cóż ci dać mogę o&nbsp;Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie – ile mi sił starczy będę rozszerzać cześć Twoją o&nbsp;Dziewico Różańca Świętego w&nbsp;Pompei, bo gdy Twej pomocy wzywałam\em, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o&nbsp;miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś; o&nbsp;ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby niegodni tak jak i&nbsp;ja – grzesznicy, z&nbsp;zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobrą, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.”</li>

  </ol>

  Kolejny raz należy 3-krotnie wypowiedzieć następujące słowa do Matki Boskiej – „Królowo Różańca Świętego – módl się za nami.”

  Sprawcza Moc Nowenny Pompejańskiej

  Modlitwa potrafi zdziałać cuda ! Tak jest również w przypadku Nowenny Pompejańskiej. Wielu doświadczyło szczególnyh łask dzięki odmawianiu tej modlitwy. Skuteczność pompejańskiej modlitwy tak naprawdę zależy od samego Boga. Człowiek, by osiągnąć radość i sens życia, powinien zaufać Jego sprawczej mocy. Dzięki Bożym łaskom możemy otrzymać wiele dobra ze strony Pana, który wie co jest dla nasz najlepsze.

  <

  Nowenna pompejańska świadectwa

  Świadectwo Stanisława

  “Przez wiele lat borykałam się z różnymi nieprzyjemnymi problemami zdrowotnymi. Odwiedzałam różnych lekarzy, w tym kardiologów i endokrynologów i brałam różne leki. Jednak moje ogólne samopoczucie stawało się coraz gorsze. Żaden lekarz nie był w stanie stwierdzić, co mi dolega i co jest tego przyczyną. Poza różnymi schorzeniami fizycznymi, zwłaszcza sercowymi, moje życie wypełnione było także lękiem, depresją, nerwicami i niepokojącymi myślami, od których nie mogłam się uwolnić.

  Pewnego dnia znalazłam na stole czasopismo przywiezione przez mojego ojca, a w środku było piękne świadectwo kobiety, której małżeństwo zostało uratowane przez Królową Różańca Świętego z Pompei. Przeczytałam tam, że modlitwa, którą ta kobieta się modliła, nazywa się ‘nowenną nie do odparcia’, a to wlało wielką nadzieję do mojego serca. Czułam, że nadszedł czas, aby powierzyć wszystko Matce Bożej. Na początku miałam trudności z odmawianiem nowenny, ale stopniowo zaczęły one znikać. Już podczas modlitwy zaczęłam czuć się lepiej, a kiedy skończyłam, zdarzył się prawdziwy cud! Zaczęłam odczuwać ciepło wokół mojego serca i byłam wypełniona radością i pokojem. Zniknęły moje depresyjne nastroje, zyskałam nadzieję i energię do życia, a moja wiara i zaufanie do Boga i Matki Bożej jeszcze bardziej się umocniła.

  Proszę wszystkich tych, którzy myślą, że nie mają nadziei i zbawienia, że nie mogą sobie z czymś poradzić, którzy stoją w obliczu trudności: módlcie się z wiarą o tę nowennę i proście, a Matka Boża pomoże wam pokonać największe problemy! Nie przestawajcie się modlić. Sama doświadczyłam, że Matka Boża oferuje nam zbawienie i pomoc. Dzięki Niej mam teraz szansę spełnić moje powołanie do małżeństwa”.

  Nowenna Pompejańska podsumowanie

  Różaniec Nowenny Pompejańskiej został po raz pierwszy odmawiany przez błogosławionego Bartolo Longo w 1874 roku i został cudownie wyleczony z tyfusu. Później, w 1894 roku, po odmawianiu nowenny, młoda dziewczyna została wyleczona z nieuleczalnej choroby. Istnieją liczne, udokumentowane przypadki uzdrowień w wyniku tej nowenny. W nowennie pompejskiej często modli się Matka Boża z prośbą o wstawiennictwo w imieniu kogoś chorego. Ponieważ są w moim życiu ludzie, którzy potrzebują uzdrowienia, ja również zwróciłam się do Maryi poprzez nowennę pompejską.

error: Content is protected !!