Najpiękniejsza modlitwa do Ducha Świętego

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Koronka do Ducha Świętego to piękna modlitwa pozwalająca wyprosić wiele koniecznych łask. Znane są niezliczone świadectwa ludzi, którzy odmawiając ją z wielką wiarą, uzyskali pomoc zarówno w życiu codziennym, jak i w bardzo trudnych, niemalże beznadziejnych sytuacjach. W tym artykule postaram się przybliżyć nieco tę najpiękniejszą modlitwę poświęconą przyzwaniu Ducha Świętego, która powinna być znana i odmawiana przez każdą wierzącą osobę.

Jak powstała Koronka ku czci Ducha Świętego?

Słowa modlitwy zostały ułożone w 1956 roku przez księdza Stanisława Okamfera, Był on ojcem duchownym Seminarium Częstochowskiego oraz wielkim czcicielem Ducha Świętego. Tworząc koronkę, odniósł się do znanych kościołowi tajemnic oraz darów Ducha Świętego. Modlitwa została oficjalnie zatwierdzona przez ówczesnego administratora diecezji krakowskiej bp. Franciszka Jopa.

Stanisław Okamfer układając koronkę, kierował się wspomożeniem w modlitwie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Duchowny uważał, że Siostry Duchaczki pełnią szczególną funkcję w szerzeniu miłości do Ducha Świętego. Jak sam mawiał, pewnego dnia spłynęła na niego natchniona myśl, która pomogła mu dobrać słowa modlitwy. Od tamtego czasu, Siostry Kanoniczki Ducha Świętego odmawiają koronkę każdego dnia.

Treść modlitwy po raz pierwszy została opublikowana jeszcze w 1956 roku w formie dodatku do jednego z chrześcijańskich czasopism. Pierwsza koronka została wykonana ręcznie przez Siostry Klarystki z Krakowa. Składała się ona z czerwonych paciorków.

Odmawianie Koronki do Ducha Świętego

Modlitwa do Ducha Świętego jest krótka, a jednocześnie bardzo głęboka i wypełniająca serce. Nawet najbardziej zapracowane osoby powinny być w stanie odnaleźć w ciągu dnia czas, aby prosić za jej pomocą o potrzebne dary i łaski.

Cała modlitwa jest złożona z pięciu tajemnic. Każda z nich jest poprzedzona cytatem z Ewangelii oraz kilkoma słowami rozważania. Następnie, na siedmiu małych paciorkach odmawia się wezwanie do Ducha Świętego. Na pojedynczych, dużych koralikach należy wypowiedzieć słowa „Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie. I odnowisz oblicze Ziemi. Módlmy się: Boże, któryś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego, daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe, i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen” Na zakończenie Koronki odmawia się trzy razy Chwała Ojcu oraz Wierzę w Boga.

Kiedy modlić się Koronką do Ducha Świętego?

Modlitwa może być przydatna szczególnie wtedy, kiedy zachodzi potrzeba proszenia o zesłanie któregoś z Siedmiu Darów Ducha Świętego. Wiele osób sięga po nią przed koniecznością podjęcia w ich życiu kluczowych decyzji (Dar Mądrości), w przypadku problemów z wychowywaniem dzieci (Dar Rady) lub w obliczu choroby i śmierci (Dar Męstwa). Koronka do Ducha Świętego nie jest jednak zarezerwowana wyłącznie do odmawiania w określonych przypadkach. Dobrze jest modlić się nią każdego dnia, prosząc o zesłanie łask w zwykłym, codziennym życiu. Pomoc Ducha Świętego da o sobie znać podczas pokonywana zwykłych problemów w pracy, w rodzinie i kontaktach z przyjaciółmi. Na odmawianie modlitwy wystarczy poświęcić kilkanaście minut w ciągu dnia. To naprawdę nie tak dużo, nawet jeśli weźmie się pod uwagę natłok obowiązków związanych ze szkołą, pracą, hobby i wszystkimi innymi zajęciami. Naprawdę warto poświęcić tę chwilkę Duchowi Świętemu i pozwolić mu na wniesienie w życie dobra i radości.

Modlitwa do Ducha Świętego – świadectwa

Łaska Ducha Świętego może mieć nieoceniony wpływ na ludzkie życie. Dary wybłagane dzięki koronce dają także siłę i mądrość, które są tak konieczne podczas zmagania się ze wszelkimi problemami. Pozwolę sobie tutaj opowiedzieć historie trzech kobiet, którym dane było doświadczyć pomocy Ducha Świętego.

  • Pewna studentka pedagogiki zaczęła odczuwać brak dalszej motywacji do nauki. Zmęczenie oraz stres spowodowane obowiązkami dnia codziennego skutecznie odbierały jej przyjemność z życia i zdobywania wiedzy. Był to dla niej szczególnie trudny okres, szczególnie że była właśnie w trakcie pisania swojej pracy magisterskiej. Przypomniała sobie wtedy o Koronce do Ducha Świętego, którą kiedyś dostała. Zaczynając się modlić, była sceptycznie nastawiona, jednak ostatecznie zaufała modlitwie. Niedługo później zaczęła odczuwać skutki pomocy Ducha Świętego w swoim życiu. Motywacja powróciła i udało się skończyć pisanie pracy magisterskiej na czas. Dziś kobieta mówi, że skończenie studiów zawdzięcza w dużej mierze miłosierdziu Ducha Świętego.
  • Inna kobieta doświadczyła mocy płynącej z modlitwy niedługo po swojej operacji wstawienia rozrusznika serca. Początkowo wszystko zdawało się być w jak najlepszym porządku, jednak po kilku miesiącach rozrusznik zaczął szwankować. Kobieta nie mogła spać, ciągle żyła w panicznym strachu o swoje zdrowie i życie. Podczas jednej z bezsennych nocy zaczęła modlić się Koronką do Ducha Świętego. Od tamtej pory zawsze w wolnej chwili z wiarą powtarzała modlitwę. Po pewnym czasie strach zniknął, a powrócił spokój i zdrowy sen.
  • O miłosierdziu Ducha Świętego przekonała się także matka, która miała poważne problemy ze swoją córką. Dziewczynka często histeryzowała, płakała i robiła wszystko, aby tylko skupić na sobie całą uwagę mamy. Zachowanie dziecka uniemożliwiało kobiecie pracę i pełnienie obowiązków dnia codziennego. Modlitwa do Ducha Świętego pomogła jej odnaleźć więź porozumienia z córką i znacznie poprawić relacje rodzinne.

Słowa kluczowe: modlitwa do ducha świętego, modlitwa do ducha św, duchu święty, modlitwa do ducha świętego o wyproszenie łask, przyjdź duchu święty, codzienna modlitwa do ducha św, przyjdź duchu, modlitwy do ducha świętego, rzyjdź duchu, daj mi miłość

error: Content is protected !!